Вітчизняний молочний ринок продовжує «штормити» – AgroTimes

Після зниження цін в кінці липня серпень почався з руху вгору, хоча поки що говорити про тренд не доводиться. Адже загальна картина покращилася на фоні підняття цін на молоко в північних регіонах, а  особливо в Чернігівській області, яка входить у топ-5 за виробництвом промислового молока, проте під час попередніх моніторингів мала відчутно нижчі ціни, ніж в центральному чи західному регіонах.

Про це повідомляє пресслужба Асоціації виробників молока (АВМ).

За даними опитування АВМ на 03 серпня, найбільше в порівнянні з попереднім моніторингом зросла середня ціна на молоко екстра ґатунку — відразу на 14 копійок — до 10,66 грн/кг без урахування ПДВ. Однак це все ще на 30 коп. нижче, ніж у довоєнному грудні 2021-го.

Вищий ґатунок додав у ціні 5 копійок — до 9,92 грн/кг, а перший залишився без змін — 9,66 грн.

Середньозважена ціна трьох ґатунків зросла на 7 копійок — до 10,08 грн/кг, що на 5коп.ничже, ніж на початку червня 2022-го та на 65коп. нижче, ніж у довоєнному грудні.

Яна Лінецька, аналітикиня Асоціації виробників молока зазначає, що наразі вітчизняний молочний ринок характеризується невизначеністю через низку досить мінливих факторів. В першу чергу, це активність споживачів. Такого повернення біженців, який спостерігався у травні-червні, вже немає, а на фоні приближення осені люди починають дедалі більше заощаджувати, у кого це вдається. Державні соціальні виплати та підтримка міжнародних фондів дасть можливість в найближчі декілька місяців підтримувати внутрішній попит, що зазнає зниження: обсяги реалізації молочної продукції через мережі у липні знизилися в межах 10-12%.

У той же час, експерти очікують, що послаблення гривні зробить невигідним імпорту молочних продуктів, що надасть конкурентну підтримку вітчизняним виробникам молочних продуктів.

В асоціації зауважують, що ціна на молокосировину в Польщі на чверть вища, ніж в Україні, а на фоні стрибка долара завозити звідти «молочку» буде нерентабельно.

З іншого боку, девальвація гривні суттєво потягне за собою собівартість виробництва, як молока так і молочних продуктів. Так, ветеринарні препарати, ПММ, генетика, окремі кормові інгредієнти та засоби виробництва у нас імпортні, і це напряму відображається на вартості виробництва. Крім того, через здорожчання палива зросла собівартість грубих кормів.

«Розвиток ринку в короткостроковому періоді буде залежати від ситуації на валютному ринку та настроїв світового ринку, адже експортний фактор стає все більш значущим», – підсумовують в Асоціації виробників молока.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується