Сорти озимого ріпаку втричі вигідніші від гібридів, – досвід – AgroTimes

Купувати насіння сортів озимого ріпаку вигідніше, ніж гібридів, адже вони практично не поступаються гібридам в урожайності, а коштують втричі дешевше.

Про це AgroTimes розповіла директорка ТОВ «Агрофірма Прогрес-Агро» Ольга Лазаренко (Одеська обл.).

Так, агрофірма вже багато років поспіль вирощує сорти озимого ріпаку чеської селекції Selgen, насіння яких купує в компанії «Тирас», і отримує високі врожаї навіть за посушливих умов.

При цьому вартість посівної норми на 1 га, а це 700 тис. схожих насінин сортів – в межах 500-700 грн, а гібридів – 1,2-1,5 тис. грн, тоді як якість насіння, що його реалізує компанія «Тирас», завжди відмінна.

«За багато років співпраці з компанією «Тирас» ми не мали жодних проблем ані з якістю насіння, ані з поставками чи документами. Компанія працює чесно і прозоро. Більше того, вони організовують для своїх клієнтів поїздки в Чехію для демонстрації виробництва насіння», – зазначає Ольга Лазаренко.

За її словами, агрофірма для експерименту пробувала після сортів перейти на гібриди ріпаку, та коли порахували економіку вирощування, знову повернулися до сортів. Особливо цінове питання важливе в умовах війни, коли аграрії мають обмежені ресурси і потребують максимальної оптимізації виробництва.

Нагадаємо, чеські сорти озимого ріпаку не осипаються за найбільшої негоди.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується