Названо регіони з критично поганими умовами для пізніх культур — AgroPortal.ua

Надзвичайно несприятливі погодні умови сформувались в останній декаді липня у деяких районах півдня України.

Про це йдеться в декадному огляді Укргідрометеоцентру, пише ІА «АПК-Інформ».

Істотні опади, які спостерігалися в ряді районів Сумської, Полтавської, Харківської, Дніпропетровської та західних областей, поповнили запаси продуктивної вологи в ґрунті. На багатьох площах цих областей під кукурудзою, соєю та соняшником сформувалося оптимальне зволоження ґрунту — 80-100 мм і більше продуктивної вологи.

Так, у західних, північно-західних та північних областях завдяки достатній кількості ефективного тепла й вологи в ґрунті переважали сприятливі умови для формування урожаю пізніх культур — росту кошиків та цвітіння соняшнику, цвітіння волоті та качанів кукурудзи, формування бобів сої.

Водночас у південних областях, де впродовж липня майже не було ефективних дощів або їхня кількість не перевищила 25-50% від норми (в багатьох районах Одеської, Миколаївської, Херсонської областей лише 7-15% від норми), агрометеорологічні умови для формування врожаю пізніх культур упродовж декади складалися несприятливо, часом набували критичного характеру. У більшості районів цих областей запаси продуктивної вологи метрового шару ґрунту під пізніми культурами (зокрема соняшником) були майже вичерпані, або метровий шар ґрунту був сухий зовсім. Тривала повітряно-ґрунтова засуха.

«Засуха зумовлювала пригнічення рослин, передчасне достигання сільськогосподарських культур і відповідно зменшення врожайності. У Миколаївській та Одеській областях на 2-3 тижні відмічена технічна стиглість насіння соняшнику. Несприятливими чинниками для майбутнього врожаю в цьому регіоні було і виникнення суховіїв унаслідок сухості повітря та вітрів», — пояснили експерти.

У Закарпатській області продовжували утримуватись незадовільні умови для вегетації пізніх культур. Недостатнє зволоження ґрунту, зумовлене дефіцитом опадів та найвищими температурами впродовж літніх місяців, спричиняло погіршення умов формування урожаю, в’янення рослин, передчасне пожовтіння листя.


Джерело http://agroportal.ua

Відповісти

Ваш email не публікується