Прогноз на 10 років: світові ціни на молочну продукцію знижуватимуться – AgroTimes

Незважаючи на поточні максимуми, світові ціни на молочну продукцію в довгостроковій перспективі знижуватимуться.

Про це пише Інфагро, посилаючись на сільськогосподарський прогноз Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) – ФАО на 2022-2031 роки.

Світові ціни на молочні продукти залежать від цін на продукти переробки молока основних експортерів у Океанії та Європі.

Основними референтними цінами на молочні продукти є ціни на вершкове масло та сухе знежирене молоко (СЗМ): масло є еталоном для молочного жиру, СЗМ – для інших сухих молочних речовин. Молочний жир та інші сухі молочні речовини разом складають приблизно 13% від загальної маси молока, решту становить вода.

Сильна волатильність міжнародних цін на молочну продукцію зумовлена ​​її невеликою часткою в торгівлі, домінуванням кількох експортерів і дуже обмежувальною торговельною політикою. Більшість внутрішніх ринків слабко пов’язані з цими цінами, оскільки у споживанні переважають свіжі молочні продукти, і лише невелика частка молока переробляється, як порівняти з ферментованим або пастеризованим.

З 2015 року ціна вершкового масла зросла значно більше, ніж ціна СЗМ. Зростання попиту на молочний жир призвело до цінового розриву між двома продуктами, і ціна на вершкове масло й надалі підтримуватиметься високим попитом на молочний жир проти інших сухих молочних продуктів на міжнародному ринку.

Отже, передбачається, що розрив між ціною на вершкове масло та СЗМ залишатиметься визначальною характеристикою протягом наступного десятиліття, хоча очікується, що він звужуватиметься.

У короткостроковій перспективі цей прогноз передбачає, що номінальні ціни на вершкове масло та СЗМ залишаться високими в 2022 році – головним чином через високі виробничі витрати та ціни на рослинні олії. Проте очікується, що ціни повернуться до своїх довгострокових рівнів і знизяться протягом прогнозованого періоду, оскільки поставки реагують на поточні цінові стимули.

Очікується, що зміни цін на вершкове масло і СЗМ вплинуть відповідно на світові ціни на сухе незбиране молоко і сир.

Як повідомлялося, індекс цін на молочну продукцію на останніх торгах GDT впав на 5%.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується