Під час війни молочна продукція подорожчала на 5-10% – AgroTimes

Молочна продукція за період війни здорожчала на 5-10%, а як порівняти з показниками 2021 року, на 10-20%. Це результат річної інфляції в Україні, яка, за даними Держстату, за підсумками червня сягнула 21,5%. Як порівняти з травнем, інфляція на споживчому ринку становила 3,1%, а з початку року – 17,4%.

Про це повідомила аналітик Асоціації виробників молока Яна Лінецька.

Так, молоко жирністю 2,5% на початку липня коштувало 36,3 грн, що на 6,5% більше, ніж на початку лютого 2022 року, і на 15,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Вершкове масло в перших числах липня цього року на полицях магазинів коштувало в середньому 343,9 грн/кг (+5,3% та 21,6% відповідно), а сир – 285,3 грн/кг (+7,4% та 10,3% відповідно).

Основною причиною зростання цін на молочні продукти стали інфляційні процеси та подорожчання пального на 71% від початку війни. При цьому ціни на молоко-сировину, яка є основною складовою собівартості готових молочних продуктів підвищилися проти торішніх лише на 4%, а як порівняти з довоєнними показниками, навпаки, опустилися на 3,7%.

Експерт зазначила, що у червні молочні продукти практично не дорожчали, лише масло зросло в ціні на 20 коп. Це пояснюється стабільною ціною на молоко-сировину та дизпаливо. Останнє навіть подешевшало на 50 коп.

Роздрібні ціни на молочні продукти

«Якщо ситуація на ринку залишиться стабільною, то передумов для росту цін на готові молочні продукти у липні не передбачається», – підсумувала Яна Лінецька.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується