Тарифи на залізничні вантажні перевезення підвищено на 70% – AgroTimes

Міністерство інфраструктури підтримало пропозицію АТ «Укрзалізниця» щодо проведення індексації тарифів, підвищивши їх на 70% на всі групи вантажів.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

На його думку, навіть за умов підвищення, українські тарифи залишаються нижчими, ніж в державах ЄС.

«Ми усвідомлюємо, що підняття тарифів матиме вплив на підприємства, які користуються залізницею для перевезення вантажів. Однак я впевнений, що бізнес, який орієнтований перш за все на зовнішні ринки, адаптує свою діяльність, так, як це робить вся країна в жорстких та несправедливих умовах російської агресії», – констатував міністр.

За його словами, держава субсидує «Укрзалізницю» для того, щоб вона могла продовжувати виконувати свої гуманітарні та оборонні функції. З початку війни на рахунки компанії було спрямовано 10 млрд грн. Щомісячні витрати підприємства сягають більше 7 млрд грн, це враховуючи те, що з березня компанія зменшила операційні витрати на 30%.

«Але суто державної підтримки вже недостатньо. Окрім втрат значної частини вантажних та пасажирських перевезень зростають витрати на відновлення залізничної інфраструктури, яка постійно руйнується ворогом, енергоносії та паливно-мастильні матеріали.

Завдяки індексації фінансовий стан «Укрзалізниці» буде стабілізовано», – підсумував Олександр Кубраков.

Нагадаємо, «Укрзалізниця» спростила порядок вантажних перевезень. Раніше в «Укрзалізниці» розповіли про альтернативні шляхи експорту агропродукції.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується