Кукурудзу і соняшник пропонують зберігати у полі через нестачу сховищ – SuperAgronom

Після збору врожаю в Україні виникнуть проблеми зі зберіганням врожаю пізніх зернових і олійних. Одна з пропозицій для кукурудзи і соняшника — зберігати в полі, як це практикують у Казахстані (у випадку соняшника).

Таку думку висловив Родіон Рибчинський директор «Спілка Борошномели України» у матеріалі «Битва за зерно: замітки про сучасний експорт та зберігання українського збіжжя» на Kurkul.com.

«Елеваторів і складів не вистачатиме. Тому зараз треба обговорювати такі нетрадиційні для нас методи, як зберігання кукурудзи в полі. Тобто щоб вона простояла зиму, або казахстанський досвід, як зберегти соняшник в полі, який теж, буває, зимує там в полі. Скоріш за все ці культури просто фізично не буде куди покласти. Про це треба говорити в першу чергу», — наголосив директор Спілки.

На додачу Родіон Рибчинський відмітив, що за такого сценарію потрібно придбати відповідну агрохімію, яка забезпечить водно-азотний склад підживлення і мінімізує втрати зернапід час стояння культур у зимовий період.

«Вже ні для кого не секрет, що кукурудза в нас прибирається весною.  Вона ж якось зиму стоїть? А соняшник — не буду казати, не бачив. Але в Казахстані є така практика. Тому потрібно запитати в агрономів казахстанських компаній, які цей досвід мають. Я розумію, що там і кліматичні умови трохи інші, але все-таки, це вихід для тих компаній, які просто фізично не встигнуть купити рукави чи інші пристосування для зберігання зерна і насіння», — запропонував Родіон Рибчинський.

Нагадаємо, експерт порадив профілактичний засіб для боротьби з хворобами сої і соняшника.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується