Свині можуть подешевшати вже цього місяця – SEEDS

З початку повномасштабної війни ситуація на ринку свинини була досить нестабільною. Періодами існували значні цінові розбіжності між регіонами, стрімко подорожчали поросята для відгодівлі, ціна на живець теж зростала. Утім, через збільшення імпортної пропозиції вже в червні котирування можуть стабілізуватися, або й узагалі свинина почне дешевшати, адже традиційного для сезону пікніків попиту цього року не спостерігається, повідомляє SEEDS.

За підсумками цього тижня свині забійних кондицій дещо подорожчали. Середньозважена ціна реалізації зросла на 2,2 грн за кілограм (+4% до попереднього тижня), сягнувши 57,5 грн за кілограм. У центральних та західних областях середні закупівельні ціни на свиней коливаються від 57 до 59 грн за кілограм. У південних регіонах котирування становлять 58 – 59 грн за кілограм, а на сході – 60 грн за кілограм.

“Щодо реалізації за такого рівня цін та подальших цінових перспектив переробники не мають узгодженої позиції. Так, частина відзначає помітне послаблення як кінцевої реалізації, так і зменшення поставок охолодженої вітчизняної свинини для глибокої м’ясопереробки через переорієнтацію на дешевшу імпортну сировину. Інші оператори відзначають, що торгівля, хоча й відстає від традиційних “літніх” темпів, проте залишається відносно сталою. Тож ті переробники, які відчули зниження торгівельної активності очікують послаблення цін закупівлі.

З іншого боку, підвищення середньодобових температур наразі не сприяє активнішому приросту живої маси тварин, тож збільшення пропозиції вітчизняної промислової свинини найближчим часом не відбудеться”, – зазначають аналітики Асоціації “Свинарі України”.

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується