Фахівчиня розповіла, як правильно підібрати типорозмір розпилювача – AgroTimes

Вибір правильного типорозміру розпилювача є передумовою ефективного обприскування. Зокрема, важливо ретельно все прорахувати за використання ШІМ-системи.

Про це розповідає спеціаліст з технологій та обладнання для хімічного захисту рослин Оксана Василенко, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Якщо типорозмір занадто малий, то буде обмеження в збільшенні норми виливу або можливій швидкості руху обприскувача. ШІМ-система може відкритися до максимальних 100% і, можливо, збільшити тиск. Однак, якщо тиск перевищуватиме рекомендований виробником цієї моделі розпилювача, розмір крапель зменшуватиметься, і суттєво зросте ризик дрейфу», – зауважує спеціаліст.

ШІМ-система може компенсувати надмірно великий типорозмір сопла розпилювача, наприклад, за допомогою меншого робочого циклу на 50-30% і часткового зменшення робочого тиску в магістралі. Також слід ураховувати ризики більш нерівномірного розподілення робочого розчину та меншого зволоження через збільшення розміру крапель. Рівномірність розподілення може бути неоптимальною, особливо на підвищених швидкостях (понад 10 км/год) і з коефіцієнтом навантаження меншим за 40%.

«Правило підбору типорозміру розпилювача для роботи з ШІМ із практики: Типорозмір розпилювача × 1,5 = типорозмір розпилювача для ШІМ», – розповідає Оксана Василенко.

Рекомендовані робочі діапазони тиску для кожної з моделей розпилювачів у каталогах виробника також придатні для ШІМ. У такому разі не потрібно застосовувати коефіцієнти – усе працює відповідно до встановлених показників.

Раніше ми повідомляли про переваги систем ШІМ у конструкції обприскувачів.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується