Зерно зайняло 80% у перевезеннях через порти Рені та Ізмаїл – Agroportal

ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» (УДП) мобілізувало флот для забезпечення вивезення зерна на експорт з українських портів на Дунаї.

Про це розповів в.о. генерального директора Дмитро Москаленко в інтерв’ю «Портам України».

За його словами, придунайський кластер сьогодні зіштовхнувся з безпрецедентним ростом вантажопотоку. Зростає вартість логістики в цілому, оскільки вантажопотік не йде звичним для мирного часу маршрутом, є ризики з переміщенням вантажів, значні затримки, недостатня пропускна спроможність залізниці й автотранспорту безпосередньо до портів Придунав’я. Це призводить до збільшення вартості експортної логістики.

«На сьогодні порти працюють на рівні своїх існуючих пропускних можливостей. Звичайно, перше і основне питання для портів — це наявність флоту під завантаження. Зараз УДП робить усе, щоб забезпечити порти флотом під завантаження. Наприклад, у Рені та Ізмаїлі ми плануємо продаж фрахту через систему Prozorro, щоб забезпечити рівний і прозорий доступ до фрахтування флоту в умовах його дефіциту. Обсяг експорту через згадані порти максимальний за рахунок зростання питомої ваги зерна. Історично частка зерна у загальних обсягах перевалки цих портів була незначною, а сьогодні вони вимушені переорієнтувати свої потужності під даний вантажопотік. Ми це бачимо і на прикладі наших перевезень, в яких частка зернових зросла з 12% до 81% з початку року», — зауважив Москаленко.

Курівник УДП нагадав, що пароплавство історично було присутнє на всьому Дунаї. Проте зараз фокус зосереджений на Нижньому Дунаї та на максимізації вивозу експортної продукції з України, і для цього УДП пішло на досить радикальні кроки, мобілізувавши майже весь флот, котрий знаходився у спотових рейсах на Верхньому і Середньому Дунаї, та направивши його в Україну.

Водночас перевезення у зворотному напрямку — в імпорті — є незначними і не мають системного характеру, окрім контейнерів.


Джерело http://agroportal.ua

Відповісти

Ваш email не публікується