Штанги із сошниками знижують втрати аміаку на 50% під час внесення гноївки – AgroTimes

Внесення гноївки вимагає спеціального обладнання, здатного зберегти максимум поживних речовин, розподіляючи рідину рівномірно. З цим завданням успішно впораються штанги, які можна розділити на дві групи.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

«Перша – штанги з підвісними трубками, які особливо цікаві з агрономічного погляду: завдяки м’яким трубкам, що тягнуться по поверхні землі, рідина вноситься безпосередньо біля коріння рослин, лишаючи листя не забрудненим. Мінімальний рівень забруднення забезпечує відсутність ушкоджень і стресів. Завдяки цьому штанги є ідеальними для обробки культур і можуть бути використані на луках. Незважаючи на те, що гноївка вноситься на поверхню, вважається, що зниження її контакту з повітрям зменшує втрати азоту через випаровування на 35%», – зазначають у статті.

До другої групи належать штанги із сошниками. Вони мають таку саму конструкцію й додатково оснащені сошниками, які притискаються завдяки системі пластин на ресорах.

«Розсуваючи рослинність, сошники забезпечують точне потрапляння гноївки до коріння, взагалі не забруднюючи рослини. Це ідеальне знаряддя для внесення добрив на луках. Постійний контакт сошників із ґрунтом менше забруднює траву й приблизно на 50% знижує втрати аміаку через випаровування», – додають у статті.

Таким чином ці штанги можуть бути використані й у пізніший сезон, коли травостій вищий.

Нагадаємо, штанга вносить рідку органіку швидко та більш точно навіть під час вітру.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується