Зерновим колосовим загрожує борошниста роса і кореневі гнилі — Держпродспоживслужба – SuperAgronom

Всюди в Україні агрокліматичні умови звітного періоду сприяли розвитку хвороб озимих та ярих зернових культур, відмічає у фітосанітарному звіті Держпродспоживслужба.

«На 7-20% обстежених площ вімічено ураження борошнистою росою, септоріозом, подекуди гельмінтоспоріозом, іншими плямистостями, бурою листковою іржею. Кореневими гнилями уражено 2-10%, осередково — 12-15% (Київська, Черкаська обл.) рослин озимих», —  йдеться у фітосанітарному звіті.

У посівах ярих пшениці та ячменю у Волинській та Тернопільській областях спостерігається ураження до 2% рослин кореневими гнилями, смугасту плямистість відмітили на 4,6% рослин у Черкаській обл., у Кіровоградській — ринхоспоріоз на 3% рослин. У господарствах Рівненської області на ярому ячмені відмічено прояв  гельмінтоспоріозу.

«Оздоровлюють посіви під час виходу рослин у трубку за інтенсивності ураження плямистостями 1%, септоріозом листя 5% через обприскування відповідними фунгіцидами. Вибір препаратів здійснюється з огляду на спектр захисної дії їх та домінуючу хворобу», —  додається у звіті.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується