У середині травня покращиться ситуація із пальним в Україні – уряд – АГРОПОЛІТ

В Україні ситуація із дефіцитом пального на ринку покращиться із середини травня завдяки налагодженню ритмічних поставок із Європи. Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, повідомляє Україна – Укрінформ.

«Іде ресурс, який уже законтрактований. Тому очікується, що із середини травня буде покращуватися ситуація і ці черги пройдуть, і можна буде спокійно заправлятися на АЗС», – сказав Герус.

Він зауважив, що нинішня ситуація на ринку пального зумовлена кількома факторами, зокрема, зупинкою Кременчуцького нафтопереробного заводу через ракетні обстріли російських загарбників, який був основним виробником пального в Україні.

Герус відзначив переорієнтування ринку на поставки пального із країн Західної Європи замість поставок із білорусі. За його словами, виникли логістичні труднощі через блокування українських морських портів та нестачу бензовозів.

 

Ми очікуємо, що найближчим часом ринок переорієнтується і будуть ритмічніше поставки з країн Європи», – зазначив Герус.

 

Депутат зазначив, що можливо, потрібна буде подальша лібералізація ринку палива, йде аналіз цього питання.

Герус також відзначив і вплив психологічного фактору на виникнення дефіциту пального.

 

Створився певний ажіотаж, як психологічний фактор. Кількість палива, яке в нас було три тижні тому, й кількість палива, яке є сьогодні, не змінилася. Змінилася кількість автомобілістів, які хочуть заправитися», – зауважив депутат.

 

Нагадаємо, що дефіцит палива не зупинив весняно-польові роботи в Україні.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується