Випуск свіжих молокопродуктів стабільно росте – Agroportal

Ситуація на ринку свіжих молокопродуктів дедалі покращується. Виробництво стабільно росте, однак до довоєнного рівня поки що далеко.

Як говориться у повідомленні «Інфагро», проблем у галузі значно менше, ніж місяць тому, але їх ще надто багато.

«Серед найбільших проблем оператори називають велику заборгованість мереж і слабке відновлення логістики. Посилаючись на брак оборотних коштів, мережі часто навіть заморожують старі заборгованості. Розподільчі центри на півночі ще не відновили роботу, на півдні та сході працюють із обмеженнями. Дистриб’ютори в цих регіонах і в столиці ще погано працюють. Є проблеми з транспортом і особливо з пальним», — пояснюють експерти.

За деякими оцінками, випуск свіжих молокопродуктів минулого місяця був десь на 40% меншим у порівнянні з березнем минулого року. Вже в квітні відставання від минулорічних виробничих показників за свіжими молокопродуктами буде приблизно лише на чверть, що дуже непогано з урахуванням міграційних процесів, додають спеціалісти.

Зазначається, що рейтинги провідних гравців помітно відрізняються від довоєнних.

«Транснаціональні компанії, хоч і відновлюють роботу, ще не вийшли на нормальні обсяги. Випали з ринку кілька заводів у Харківській області, ще не відновилися повністю підприємства півночі. Але інші потужні національні виробники в центрі та на заході країни працюють на показниках вищих, ніж до війни.

Ціни на молочні продукти зростають, але з урахуванням зростаючої пропозиції не виключено, що у травні повернеться механізм масових акційних знижок, що посилить конкуренцію виробників на полицях», — прогнозують аналітики.


Джерело http://agroportal.ua

Відповісти

Ваш email не публікується