У Мінагрополітики озвучили прогноз цін на зернові у наступні 5 років – АГРОПОЛІТ

Навіть у разі, якщо війна закінчиться у наступні дні і Україна звільнить свої землі, ціни на зернові утримуватимуться на високих рівнях ще від 3 до 5 років. Про це у інтерв’ю Економічній правді розповів міністр агрополітики Микола Сольський.

Він зазначив, що в умовах обмеженого українського експорту зернових через логістичні перешкоди, Україна експортує на свої традиційні ринки. У 2021 році найбільшими імпортерами були Китай, Єгипет, Туреччина та Індонезія.

Внаслідок дефіциту на світовому ринку зернових ці країни витрачатимуть більше грошей і будуть переорієнтовуватися на пшеницю з інших країн. Що, натомість, буде дорожче, адже пропозиція значно впала.

 

Єгипет вже витрачає і буде витрачати більше. Також ця ситуація підштовхне їх до того, що, крім поточних закупівель, вони, як і інші країни, я думаю, захочуть сформувати більші резерви на подібні випадки. Це теж розжене ціни», – пояснив Сольський.

 

Він вважає, що, «навіть якби ця історія закінчилася чарівним чином завтра, хвиля високих цін буде ще 3-5 років, поки не вирівняються настрої, і не буде балансу».

Нагадаємо, світові ціни на продовольчі товари зросли найбільше за останні 32 роки через війну в Україні.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується