У Мінагрополітики розповіли про профілактику земельного рейдерства – АГРОПОЛІТ

Найкраща профілактика від земельного рейдерства — це правильно оформлені документи та фізичний захист господарства. Про це йшлося під час онлайн-семінару для фермерів «Захист власності та протидія аграрному рейдерству», організованому Мінагрополітики, Укрдержфондом, Всеукраїнським Конгресом Фермерів та Громадською антирейдерською платформою за підтримки Програми USAID АГРО, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

«Щоб уникнути 99% рейдерства, слід чітко оформити документацію та свою власність. За останні роки було багато чого зроблено, щоб зменшити аграрне рейдерство: оновлене законодавство, відкрито ринок сільгоспземель, запущено прозорі земельні аукціони. Білі плями поки є в комунальних землях, переданих громадам», — зазначає перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Зазначається, що рейдерство земельної ділянки починається з договору оренди. Важливо мати оригінали таких договорів, підписані належними особами. Також слід перевірити інші документи: довіреності, заповіти, розписки, іпотечні договори, попередні договори та паспорти.

Статути агрогосподарств — один з елементів захисту від рейдерства. Як зазначили у Мінагрополітики, дуже багато статутів не відповідають закону про фермерське господарство, містять застарілі положення і навіть цілі абзаци статутів інших правових форм.

В статутах слід ретельно пропрацювати розділи про спадкування, адже без цього спадкування буде відбуватись у судовому порядку і цим можуть скористатись зловмисники. Власним досвідом поділився голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад Іван Слободяник:

 

Ми мали справу з відвертим криміналом і убивствами фермерів. Йдеться про події на Дніпропетровщині кількарічної давнини. Тоді областю прокотилась хвиля загадкових вбивств фермерів, які перед смертю за дивних обставин  передавали комусь господарства.  Ці злочини не розслідувались.  Тільки розголос і публічний тиск зрушили справи з мертвої точки. Життя не повернеш, але самі господарства передали назад спадкоємцям. По деяким, правда, ще тривають суди. Але обʼєднана фермерська спільнота, розголос і громадськість — дієві. А ВКФ, як фермерське обʼєднання, захищало аграріїв і далі відстоює фермерські інтереси».

 

У Мінагро нагадали про телефон гарячої лінії Громадської антирейдерської платформи, куди можна зателефонувати у випадку рейдерства в агросфері — 044 585 90 10.

Нагадаємо, що торік  ТСК з питань захисту прав інвесторів розглядала 4 кейси із земельного рейдерства, два з яких стосувалися фермерських господарств та два – інвестиційних проєктів девелоперів.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується