Угода про зону вільної торгівлі з Туреччиною вдарить по олійному бізнесу Веревського – АГРОПОЛІТ

Угода про зону вільної торгівлі України з Туреччиною передбачає встановлення квоти в обсязі 50 тис. т на безмитне вивезення сировини, яка використовується для виробництва соняшникової олії. Це загострить конкуренцію на українському ринку за насіння соняшнику, на вивезення якого вже багато років запроваджено загороджувальні мита. Про це повідомили в асоціації «Укроліяпром», передає Інформаційне Агенство 1 News.

«Туреччина має величезні переробні потужності власних олійноестракційних заводів, а насіння вирощує набагато менше, ніж необхідно країні. Раніше насіння брали у Росії, але і вона відгородилася митом. Туреччина дуже зацікавлена в купівлі сировини для виробництва соняшникової олії в України. Як грім серед ясного неба, ми сьогодні дізнаємося неофіційно, що нібито домовилися про квоту в розмірі 50 тис. т насіння соняшника, яке турецькі підприємці можуть купити без сплати вивізного мита», – повідомили в асоціації.

В «Укроліяпром» підкреслили, що 50 тис. т насіння соняшника – це, по суті, два місяці роботи заводу-«тисячника» (тобто такого, який за день перевищував норму в 10 і більше разів).

 

Розуміючи це, Україна повинна боротися за кожне насіння, за кожен кілограм! Відкриття безмитного доступу турецьких переробників до українського насіння соняшника – це за фактом міна, яка закладається під фундамент нашої промисловості, яка тільки торік постачила на $8,6 млрд продукції на зовнішні ринки», – підкреслили в профільній асоціації.

 

Додамо, компанія Андрія Веревського «Kernel» є найбільшим виробником олії і переробником соняшника в Україні.

За даними видання Latifundist.com, Україна експортувала соняшникової олії у 2021 році більше, ніж на $6 млрд за минулий рік.

Основні країни-імпортери української соняшникової олії за підсумками 2021 р.:

    • країни ЄС — 32%,

 

    • Індія — 30,5%,

 

    • Китай — 15,3%.

 

Нагадаємо, світові ціни на олію встановили новий максимум.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується