Ціни на азотні добрива в Україні та світі знижуватимуться — оприлюднено прогноз експерта – SuperAgronom

На світовому ринку добрив неоднозначна ситуація — після досягнення максимальних рівнів у листопаді-грудні 2021 р., у всьому світі спостерігається незначне зниження цін. За прогнозами експертів до весняної посівної буде корекція, проте наскільки глибока ніхто не знає.

Про це пише Kurkul.com.

За поясненням директора з маркетингу компанії «Українські мінеральні добрива (UMF)» Сергія Рубана, в Україні ціни на добрива відповідають світовим прайсам і наразі відбувається незначне зниження.

«Із деяких позицій ціни зростають, як от по аміачній селітрі. Деякі добрива навпаки зараз дешевшають. В Україні просіла ціна на карбамід, через зниження прайсів на світовому ринку. На сьогоднішній момент це приблизно $250», — пояснив експерт.

Динаміка цін на міндобрива
Динаміка цін на міндобрива

Щодо інших видів добрив, то за словами Сергія Рубана, ситуація наразі неоднозначна. Якщо сульфат амонію та КАС не просідають, то аміак на світовому ринку подорожчав на $100.

Як пояснив Сергій Рубан, на ринок продовжують діяти ситуативні фактори і, зважаючи на динаміку цін у 2021 році, цього року можливими є два сценарії: спекулятивне зростання на тлі великих фінансових вливань в економіку та відновлення ринкових цін і попиту після періоду стабілізації.

«Отже, відповідь на питання про можливості потенціалу зростання ціни на мінеральні добрива слід шукати в економічному циклі останнього десятиліття. Для цього достатньо лише поглянути на цінову динаміку різних ринків. Зважаючи на всі природні відмінності в динаміці в червні 2010 р.-серпні 2011 р. і в аналогічному періоді 2020-2021 років, можна помітити, що найбільше із загального контексту вибивається динаміка цін природного газу у 2021 році», — розповів Сергій Рубан у блозі на Latifundist.com.

Динаміка цін на газ
Динаміка цін на газ

Таким чином, за його словами, поки високі ціни на природний газ утримуватимуться, розраховувати на низьку ціну аміаку неможливо.

«Просто через принцип паритетності цін в міжнародній торгівлі. Адже аміак є основною сировиною для виробництва як азотних, так і більшості фосфорних добрив», — пояснив директор з маркетингу компанії «Українські мінеральні добрива (UMF)».

За прогнозами експерта, до весняного сезону відбудеться корекція цін на мінеральні добрива. Наскільки вона просяде і на якому рівні залишиться ніхто не знає. Проте, за словами Сергія Рубана, однозначно буде спостерігатись зниження ціни.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується