Вакцини захищають птицю від кокцидіозу без використання антибіотиків – AgroTimes

Вирощування птиці без антибіотиків та кокцидіостатиків реально за використання сучасних атенуйованих вакцин, а також новітніх технологічних рішень, пише журнал «Наше птахівництво».

Триває багато дискусій щодо можливості захисту курчат-бройлерів від кокцидіозу тільки шляхом вакцинації. У цьому випадку доцільно порівняти наслідки профілактики еймеріозу шляхом вакцинації та використання кокцидіостатиків.

1. Ступінь ураження кишківника. Найбезпечніші вакцини, атенуйовані методом відбору штамів із найкоротшим життєвим циклом («скоростиглі»). Вони забезпечують мінімальний вплив на слизову оболонку кишківника птиці, проте характеризуються високою імуногенністю. Через це використання кокцидіостатиків після вакцинації птиці непотрібне.

2. Витрати. Вартість 1 тонни м’яса, отриманого за вирощування птиці без кокцидіостатиків, достовірно менша (913 євро), ніж із цими препаратами (937 євро). Дані отримано від однієї з птахофабрик Іспанії.

Також дослідженнями на декількох птахофабриках у Бельгії, де утримували близько 5,4 млн голів бройлерів, встановлено, що для птиці, вакцинованої від кокцидіозу, використовували меншу кількість антибіотиків, ніж для стад, що вирощували без імунізації.

3. Конверсія корму та показники збереженості птиці. Результати досліджень на бельгійських фабриках (загалом вакцинованих 3,5 млн курчат-бройлерів) свідчать, що показники конверсії корму знижуються у вакцинованих стадах. Різниця у показниках конверсії становила близько 8 одиниць, що свідчить про покращення зоотехнічного параметра.

На фабриці використовували шатлпрограму, що включала заміну нікарбазин/наразин та саліноміцин, а також зачистку хімічним кокцидіостатиком безпосередньо перед першим циклом вакцинації. Враховуючи покращення показників конверсії корму, європейського індексу продуктивності, зафіксовано скорочення смертності курчат-бройлерів на 0,9%.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується