Головні новини тижня від AGRI-GATOR (17.01 – 21.01)

Уряд затвердив Порядок консервації земель, до торгів з продажу газу на лютий допущено 256 виробників соціально значущих продтоварів, в Україні стає менше корів та свиней, більше — птиці, ЄС зняв обмеження на ввезення продукції птахівництва з України, у 2021 році відкрилось понад 1000 нових фермерських господарств та інші головні агроновини за тиждень на AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Уряд затвердив Порядок консервації земель.  Кабінет міністрів України на своєму засіданні схвалив постанову про затвердження Порядку консервації земель. Проєкт Порядку був розроблений Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру.

 

Припинено дію стандартів у сфері зерна та зернопродуктів.  З 1 січня 2022 року наказами ДП «УкрНДНЦ» скасовано стандарти групи ГОСТ в сфері зерна та зернопродуктів.

 

Україна та Азербайджан співпрацюватимуть у сфері земельних відносин.  Держгеокадастр підписав із Міністерством економіки Азербайджанської Республіки Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері земельних відносин, управління землями державної власності та державного земельного кадастру.

 

До торгів з продажу газу на лютий допущено 256 виробників соціально значущих продтоварів.  На Українській енергетичній біржі 19-21 січня відбулися торги з продажу газу власного видобутку на лютий для підприємств, що здійснюють виробництво соціально значущих продовольчих товарів. До спеціальних торгів природним газом допускаються виробники харчових продуктів, що мають істотну соціальну значущість. Наразі до торгів допущено 256 виробників різної форми власності.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЦІНИ, ЛОГІСТИКА

В Україні стає менше корів та свиней, більше — птиці.  В Україні станом на 1 січня 2022 р. поголів’я великої рогатої худоби склало 2,69 млн голів, що на 6,4% менше від показника на аналогічну дату роком раніше. У той же час чисельність свиней за рік знизилася на 5,8% — до 5,5 млн. голів. Число свійської птиці на звітну дату зросло на 3,8% — до 208 млн гол.

 

В Україні збільшила переробку винограду на 8,5%.  В Україні у 2021 році переробили на виноматеріали 82,4 тис. тонн винограду, що на 8,5% більше, ніж за попередній рік. Зазначимо, що із 82,4 тис. тонн винограду було вироблено 5,8 млн декалітрів виноматеріалів (на 2,3% більше).

 

Мед в Україні подорожчав на понад 20%.  За минулий рік мед в Україні подорожчав на понад 20%. Однією з причин зростання цін називають те, що мед — це експортний продукт, тож вартість залежить від світових цін.

 

В Україні третина пестицидів на ринку агрохімії фальсифікована.  Частка фальсифікату пестицидів на ринку України сьогодні складає 20-30% обсягу продукції‚ а кількість підроблених препаратів‚ призначених для роздрібного продажу населенню перевищує 50%. Про це розповіла народна депутатка України Олена Вінтоняк в матеріалі «Державне регулювання ринку пестицидів. Курс на наведення ладу».

 

Лише половина українських аграріїв повністю забезпечені ЗЗР та добривами.  Забезпеченість українських аграріїв засобами захисту рослин, добривами та паливом на досить низькому рівні. Дехто зовсім не має запасів на складах. Про це свідчить опитування, проведене ІА «АПК-Інформ».

 

ЕКСПОРТ-ІМПОРТ

ЄС зняв обмеження на ввезення продукції птахівництва з України.  З 17 січня Євросоюз зняв обмеження на ввезення продукції птахівництва з України, які діяли з грудня 2020 року через випадки високопатогенного грипу птиці в нашій країні. Про це повідомили в Держпродспоживслужбі.

 

Вірменія та Україна збільшили товарообіг на 24%.  Товарообіг між Україною та Вірменією за підсумками 2021 року склав $159,9 млн та збільшився на 24%. Український експорт до Вірменії склав $135,4 млн і збільшився на 19,4%. Вірменський імпорт в Україну становив $13,4 млн та збільшився на 35,2%.

 

Експорт українських яєць у 2021 році обвалився на 62%.  Протягом 2021 року Україна відправила на експорт 40,3 тис. тонн яєць, що на 62,3% менше, ніж роком раніше. У грошовому еквіваленті експорт за 2021 рік втратив 54,2%, як порівняти з 2020 роком, і склав $44,6 млн.

 

На експорті мороженого м’яса ВРХ у 2021 році Україна заробила на 46% більше.  У 2021 році Україна експортувала 27,3 тис. тонн мороженого м’яса ВРХ – на 20,5% більше, як порівняти з попереднім роком. Експорт приніс Україні $116,1 млн, що на 46,1% більше за показник 2020 року.

 

Скільки бджіл експортує Україна? Майже 110 тис. бджолосімей експортувала Україна у січні-серпні минулого року. Дані щодо підсумків усього 2021 року в цілому поки опрацьовуються. У той же час, на внутрішньому ринку спостерігається як дефіцит бджолопакетів, так і нестача маток.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

В Україні у 2021 році відкрилось понад 1000 нових фермерських господарств.  В Україні станом на 1 січня 2022 р. зареєстровано  48 868 фермерських господарств, в той час, коли на аналогічну дату минулого року, цей показник становив 47 803.  Так за рік в Україні з’явилось 1065 нових фермерських господарств. В тому числі за останніх пів року їх додалось 579, а за останній місяць — 103.

 

Близько 68% представників українського бізнесу очікує зростання цін на продукти. Значна частина українського бізнесу (68%) протягом наступних 12 місяців очікує зростання цін на продукти і послуги власного виробництва. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується