Виробників соціально значущих товарів допустили до біржових торгів з продажу газу – AgroTimes

Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою затверджено порядок організації та проведення біржових торгів з продажу природного газу власного видобутку для задоволення потреб виробників товарів, що мають соціальну значущість.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Відповідна постанова визначає механізм, за яким продавці зобов’язані щомісячно брати участь у торгах на біржі для сприяння покупцям в купівлі товарного природного газу, в межах 20% власного видобутку.

В документі визначено алгоритм допуску до закупівлі природного газу власного видобутку для задоволення потреб виробників соціально значущих продуктів.

Відповідний алгоритм передбачає для виробників наступні дії:

1. Бути включеним в перелік відповідно до наказу Мінагрополітики від 05.01.2022 року № 3, що формується за даними з ЄДР щодо виробників борошна пшеничного (КВЕД – 10.61), молока пастеризованого (КВЕД – 10.51), хліба житньо-пшеничного (КВЕД – 10.71), яєць курячих (КВЕД – 01.47), птиці (тушка куряча) (КВЕД – 10.12), олії соняшникової (КВЕД – 10.41), та за поданням профільних асоціацій, з якими 31 грудня Міністерство аграрної політики та продовольства України підписало Меморандум.

2. Подати заявку на купівлю природного газу власного видобутку до комітету з нагляду за біржовими торгами з продажу природного газу власного видобутку, створеного Міністерством енергетики України, який здійснює загальне керівництво та контроль за дотриманням умов проведення торгів, аналіз та розгляд заявок споживачів та використання природного газу власного видобутку. Мінагрополітики увійде до складу комітету з нагляду.

3. Отримати результат розгляду заявок комітетом з нагляду для здійснення контролю поданої інформації щодо цільового споживання природного газу, а саме споживання виключно для виробництва товарів –  борошна пшеничного, молока пастеризованого, хліба житньо-пшеничного, яєць курячих, птиці (тушка куряча) і олії соняшникової), що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення.

4. Після отримання допуску від комітету з нагляду, вийти на українську енергетичну біржу для відповідної закупівлі природного газу.

Нагадаємо, понад 6800 виробників соціально значущих продуктів купуватимуть газ із обмеженою націнкою. Також ми писали, що держава регулюватиме ціни на газ для виробників соціально значущих товарів.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується