Державний бюджет втратив 9 млрд грн через нелегальний ринок алкоголю – Рахункова палата – АГРОПОЛІТ

До держбюджету за перід з 2019 по вересень 2021 року період надійшло майже 42 млрд грн акцизного податку з алкогольних напоїв, імпортованих та вироблених в Україні. Проте його питома вага у загальній сумі податкових надходжень зменшилася з 1,9% у 2018 році до 1,6% за 9 місяців 2021 року. Про це повідомляє пресслужба Рахункової палати.

Причиною цього у відомстві вважають те, що держоргани не забезпечили дієвої системи контролю за виробництвом та обігом спиртного, що створило передумови для існування нелегального ринку алкоголю і призвело до ненадходжень акцизного податку до держбюджету.

Про це йдеться у Звіті про результати аудиту ефективності планування та результативності контролю за повнотою нарахування і своєчасністю надходження акцизного податку з алкогольних напоїв до державного бюджету.

«За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, частка нелегального спиртного в Україні становить понад третину загального обсягу ринку алкоголю і більше половини ринку міцного алкоголю. Оподаткування нелегально виробленої та ввезеної лише лікеро-горілчаної продукції може поповнити держбюджет від акцизного податку розрахунково на рівні 9 млрд грн на рік», – ідеться у повідомленні.

Як зазначили у Рахунковій палаті, унаслідок неналежної роботи Мінфіну і Державної фіскальної служби (ДПС), досі не впроваджено в повному обсязі автоматизовану систему контролю «Електронна акцизна марка».

 

Щоб вона повністю запрацювала, необхідно, зокрема, внести зміни до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів. Мінфіну, ДПС – розробити та подати до Кабміну відповідні пропозиції», – вважають у відомстві.

 

Також зазначається, що досі належним чином законодавчо не врегульоване питання торгівлі алкогольними напоями через мережу Інтернет. Неможливо достовірно визначити вік покупця, а отже, є ризики реалізації такої продукції неповнолітнім.

Нагадаємо, що уряд скасував акцизні марки для низки українських вин.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується