Прогноз: Зростання ВВП України буде гіршим за минулорічне – AgroPortal

Сплеску інвестицій в Україну 2022 року очікувати не варто. Причиною цього є кілька як зовнішніх, так і внутрішніх факторів.

Таку думку висловив власник інвесткомпанії Concorde Capital Ігор Мазепа, пише Forbes.

Він зазначив, що десь пів року тому був налаштований оптимістично: споживчий попит зростав, зарплати теж, очікували, що економіка у 2021 р. зросте на 4,5%.

«Але треба розуміти макротренди, від яких залежить те, що відбувається у бізнесі. Перше — висока інфляція: 2021 року 10%, і у 2022 році, напевно, буде близько того», — прогнозує Мазепа.

Причому йдеться про інфляцію виробників.

«Вона виникає, коли зростає собівартість виробництва. Наприклад, зростання цін на нерухомість пов’язане з подорожчанням будматеріалів. Це найгірший вид інфляції. Мати з нею справу нам доведеться і 2022 року», — вважає фінансист.

Ігор Мазепа назвав ще один важливий момент — у 2021 р. в Україні «бумило» сільське господарство: високі ціни, рекордний урожай.

«Нерозумно очікувати, що 2022 року повториться те саме. Плюс факт російської агресії. Це точно стримуватиме і місцевих, і іноземних бізнесменів. Будь-яка ескалація поставить на стоп будь-які проєкти.

Окремо слід відзначити, м’яко кажучи, непослідовну політику влади. Проблеми в енергетиці, пробуксування чи навіть відкат реформ, тотальна корупція, спірні методи боротьби з олігархами та політичними опонентами. Звичайно, українські бізнесмени навчилися підлаштовуватися під світ, що міняється, але це розмова про виживання, а не розвиток», — вважає він.

За прогнозами експерта, у 2022 р. зростання ВВП України буде гірше за скромний результат минулого року в 3%.

У свою чергу головний аналітик Concorde Capital Олександр Паращій зауважив, що у поточному році високі ціни на газ вплинуть на собівартість сільськогосподарської продукції.

«Є ризик, що деяким навіть не вистачить грошей для того, щоб у достатніх кількостях закупитися сировиною для наступного агросезону, тобто не виключено сильне падіння врожайності», — пояснив він.


Джерело http://agroportal.ua

Відповісти

Ваш email не публікується