Як на стані озимих «відгукується» осінній дефіцит вологи – AgroTimes

Осінній дефіцит вологи, через який багато українських аграріїв не змогли досіяти заплановані під озимий клин площі, досі має вплив на стан озимих. Так, на частині посівів пізно з’явилися сходи і нині рослини перебувають у фазі шильця. Відтак, на частині площ озимі надто слабкі для вдалої перезимівлі.

Як розповів AgroTimes керуючий партнер компанії «Агро-Класік» Володимир Присяжненко (Рівненька обл.), під час сівби та отримання сходів був дефіцит вологи в грунті, а коли почали випадати опади, температура повітря знизилась і озимі припинили вегетацію.

«Стан посівів озимого ріпаку нині добрий, а ось щодо пшениці – уже нині я можу спрогнозувати, що матимемо недобір урожаю», – зазначив Володимир Присяжненко.

У господарстві «Торецьке» на Донеччині озиму пшеницю також сіяли фактично у сухий ґрунт, тож довго не мали сходів. Стан посівів найкращий мають після пару, найгірший – після соняшнику.

За даними Міністерства агрополітики та продовольства України, під урожай 2022 року українські аграрії посіяли 8,869 млн га озимих зернових та ріпаку, а це на 654 тис. га менше, ніж роком раніше (9,523 млн га). Зокрема, озимих на зерно посіяли 7,331 млн га із 7,839 запланованих, а ріпаку – 1,022 млн га із 1,029 млн га запланованих.

Нагадаємо, на стан озимих негативно впливають також температурні гойдалки. Як повідомлялося, на Півдні та Заході аграрії не виключають пересіву озимих, від якого врятує м’яка сніжна зима.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується