Валовий збір олійних культур в Україні за 30 років зріс в 7 разів – SuperAgronom

У розрізі технічних культур, що вирощуються в Україні, в останні 30 років було відмічено збільшення виробництва олійних культур в 7 разів, тоді як валові збори цукрового буряка навпаки зменшилися на 78%.

Про це йдеться у матеріалі SuperAgronom.com: «30 років в цифрах: основні тенденції у рослинництві».

Загалом за 30 років, за даними інформаційного довідника «Агробізнес України», виробництво зернових зросло на 29%, а фруктів та овочів — на 19%. При цьому відбулися зміни в сегменті зернових у розрізі культур.

Так, внаслідок високої конкуренції на зовнішніх ринках, пшениця та ячмінь стали менш прибутковими культурами, що призвело до зменшення посівних площ під ними, у той час, як олійні культури стали більш прибутковими. І це, відповідно, сприяло збільшенню їх посівних площ.

 

«Посівні площі олійних культур зростають щороку. Так, у сезоні 1990-1991 під соняшник було відведено лише 1,6 млн га, а вже у 2020-2021 рр. — 7 млн га посівних площ. З початку незалежності під сою та ріпак було відведено по 0,1 млн га, проте нині аграрії засівають цими культурами 1,5 і 1,2 млн га відповідно», — йдеться в повідомленні.

 

Обсяги виробництва олійних в Україні зросли в рази в останні 30 років, зокрема валовий збір сої — у 30 разів (до 3,0 млн т), ріпака  —  у 21 раз (до 2,8 млн т), соняшника у 5 разів (до 14,1 млн т). Середня врожайність культур також помітно зросла на 1 т/га, 0,9 т/га та 0,4 т/га за культурами відповідно, що пояснюється вдосконаленням технології їх вирощування.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується