Птахівники обіцяють закривати фабрики через дорогий газ – АГРОПОЛІТ

Подорожчання газу ставить на межу виживання українські птахофабрики. З такою заявою виступила асоціація «Спілка птахівників України» у листі-зверненні на ім’я прем’єра Дениса Шмигаля.

«Цінові пропозиції від постачальників природнього газу на січень 2022 року ставлять на межу зупинки виробництво продукції птахівництва та під загрозу продовольчу безпеку держави», — йдеться у заяві.

Оскільки газ є основним енергоносієм у виробництві, кажуть у Спілці, то це ударить по більшості виробників і обсягах виробництва та кількості зайнятих у галузі людей.

У вересні 2021 року середня ціна газу була  22,86 грн за 1 кубічний метр, у грудні – 34,5 грн, а на січень 2022 року – постачальники пропонують 59-60 грн. Це суттєво впливає на собівартість продукції птахівництва.

Змінюється під впливом фактору дорогого газу і складова енергоресурсів у кілограмі кінцевого продукту:

    • у першому кварталі 2020 року вона складала 1,6 грн

 

    •  у першому кварталі 2021 року – 2,11 грн

 

    •  у листопаді – майже 4 грн

 

    •  у грудні – 6,4 грн

 

    • на січень 2022 року (при ціні газу в 60 грн за кубічний метр) – прогнозують 14 грн

 

Введення січневої ціни фактично призведе до зупинки виробництва, бо більшість господарств не мають коштів для здійснення попередньої оплати за необхідні обсяги газу. Тож попереду або істотне скорочення чи повна зупинка виробництва.

Про наслідки для агросектору різкого подорожчання газу та протидію цьому – у матеріалові «Високі ціни на газ: загроза зупинки української харчової промисловості та гонитва за дотаціями».  Як розгортається  протистояння хлібопекарів та трейдерів за продовольче зерно – у аналітиці «Борошномели проти експортерів зерна: хто кому не дає спекти хліба».


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується