Названо потенціал виробництва біометану в Україні до 2050 року – АГРОПОЛІТ

На кінець минулого року в Україні працювали 68 промислових біогазових станцій різного типу. Загалом для виробництва тепло- й електроенергії торік використали 230 мільйонів кубометрів виробленого на них біогазу. Про це повідомляє Укрінформ.

Зазначається, що при цьому сумарне виробництво електроенергії біогазовими станціями, для яких встановлено «зелений» тариф, – приблизно 471,5 мільйонів кВт-год.

За  словами голови правління Біоенергетичної асоціації України Георгія Гелетухи, потенціал виробництва біометану у нашій країні – 9,7 мільярда кубометрів на рік (за даними 2020 року). Половина цього обсягу – результат перероблювання поживних решток (солома, стебла кукурудзи і соняшнику), четверта частина – кукурудзяного силосу, ще чверть – відходів харчової промисловості й тваринництва, осаду стічних вод та органічної фракції побутових відходів.

До 2050-го потенціал виробництва біометану може зрости до 17 мільярдів кубів. Вважається, що це – суто теоретичні розрахунки, на практиці йдеться про інший порядок цифр. «Дорожня карта розвитку біоенергетики в Україні до 2050 року», приміром, передбачає зростання обсягів виробництва біометану до 1,7 мільярда кубометрів у 2035 році і до 3 мільярдів кубів на рік, починаючи з 2050-го.

Нагадаємо, що аби позбутися газової залежності від Росії, Україні потрібно збільшувати власний газовидобуток та розвивати виробництво альтернативних джерел енергії в АПК, зокрема, біометан.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується