Погода зумовила пригнічення життєдіяльності мишоподібних гризунів у посівах – AgroTimes

На більшості території України через коливання температур, опадів у вигляді дощу та мокрого снігу, перезволоження ґрунту, подекуди утворення льодової кірки, спостерігається послаблення живлення та пригнічення життєдіяльності мишоподібних гризунів.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Скрізь у посівах озимих зернових та ріпаку нараховується 1-3 колонії на гектарі з 2-6 жилими норами. Колонії мишоподібних гризунів розташовані переважно біля лісосмуг. Шкодочинність проявляється у слабкому ступені.

В заселених гризунами багаторічних травах, садах, неорних землях, полях після просапних культур обліковують до 4 колоній на гектарі, в одній колонії 3-8 жилих нір. У видовому складі переважають полівка звичайна, лісова та хатня миші. В східних областях у зниженнях рельєфу відмічали загибель 5% мишоподібних гризунів через затоплення нір.

У подальшому загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині ймовірна в разі стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжуватимуть розмноження.

За установлення навіть нетривалого поліпшення умов життя, завдяки біологічній особливості до високої плодючості та спроможності до швидкої зміни фізіологічного стану, популяція гризунів поступово буде відновлювати свою чисельність.

Захисні заходи, здійснюють на площах зі щільністю гризунів понад 3-5 колоній на гектарі, через внесення в жилі нори дозволених до використання родентицидів.

Нагадаємо, підвищення чисельності мишей можливе за стійкого снігового покриву.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується