Запорізькі фермери основне обрізування ожини проводять восени – AgroTimes

Одним з основних елементів догляду за ожиною є обрізування пагонів, що відплодоносили, стрерджують на підприємстві «Магістр лайф», що в селищі Максима Горького Запорізької області вирощує 17 га ожини на переробку. Таким чином

зменшується інфекційний фон, а разом з цим – ризик зараження хворобами і шкідниками, що поселилися на рослинах, поліпшується провітрюваність посадок.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Важливий момент догляду – обрізування кущів, – розповів співвласник справи й директор господарства Іслам Гварамадзе. – Основне обрізування проводимо восени, видаляючи під корінь гілки, що відплодоносили. В ожини, як і в малини, плоди зав’язуються на пагонах минулого року. Молоді гілки, що сформувалися цього року, навесні, під час цвітіння, ми підв’яжемо й будемо чекати від них урожай. Обрізування не лише спрямовує вологу й поживні речовини до плодоносних гілок, а є й профілактичним заходом».

Відповідно до технологічної карти підприємство проводить до 8 інсектицидних та фунгіцидних обробок. Акцент роблять на біопрепарати та добрива.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується