З січня 2022 року очікується ріст цін на кукурудзу та пшеницю – КУРКУЛЬ

З січня 2022 р. очікується ріст цін як на кукурудзу, так і на пшеницю. Таку думку висловив директор аграрного напрямку «УДГ Трейдинг» Михайло Тимощук у матеріалі «Ворожимо на зерновій гущі, або Що буде з цінами на сільгосппродукцію у 2022 році» на Latifundist.com.

За його словами, найімовірніше, на ринок будуть впливати ті самі чинники, які впливали протягом 2021 р. А саме:

  • кількість і якість врожаю, зокрема кукурудзи в Америці;
  • квотування й можлива заборона експорту зерна з Росії;
  • загалом світовий попит на продовольчу кукурудзу та пшеницю;
  • глобальні геополітичні моменти у 2022 р.

 

Водночас менеджерка з розвитку бізнесу «Maxigrain» Олена Нероба, коментуючи прогнози ціноутворення на зерновому ринку в першій половині 2022 р., зазначила, що ситуація буде нагадувати цінове плато (різких коливань цін не прогнозується — прим.ред.) Вона акцентувала, що наразі кукурудза нікому не потрібна й попит на неї мінімальний. А от пшениця виглядає в очах імпортерів більш привабливою.

«‎Зараз кукурудза нікому не потрібна, попиту на неї немає. Що стосується пшениці, то пропозиція є. Наприклад, Австралія виходить на ринок з рекордним урожаєм. Аргентина також не відстає. Якщо говоримо про більш довгострокову перспективу, то ключову роль будуть відігравати баланс попиту та пропозиції і зменшення інфляції», — пояснила експертка.


Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується