Пропозиції громадськості щодо дотацій на кормоцехи для власного господарства підтримано Мінагрополітики – АГРОПОЛІТ

Мінагрополітики підтримало пропозиції тваринників щодо дотацій на кормоцехи для власного господарства. Про це повідомляє прес-служба Української асоціації розвитку тваринництва та технологій.

Зазначається, що запропоновані напрямки компенсації аграріям частини вартості об’єктів виробництва кормів для худоби будуть включені до напрацьованих спільно з профільними асоціаціями змін до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників». Таке рішення було прийнято 17 грудня, на засіданні профільної робочої групи.

УАРТТ наголошує, що стрімке зменшення поголів’я ВРХ за останні 30 років багато в чому зумовлено з дорожчанням кормів для худоби, а державна підтримка господарств, які налагодять виробництво кормів для власних потреб, дасть їм змогу наростити поголів’я худоби.

Законопроектом пропонується компенсувати сільськогосподарським товаровиробникам вартість кормоцехів в обсязі до 50%, а сільськогосподарським кооперативам – в обсязі до 70%.

Відповідно до розрахунків УАРТТ, в українських аграріїв, які утримують велику рогату худобу, в структурі собівартості утримання та розведення ВРХ та ДРХ витрати на корми складають понад половину. При закупівлі їх у стороннього постачальника, собівартість кормів одразу відповідно збільшується на 20-30%, що, в свою чергу, підвищує собівартість готової продукції та робить її менш конкурентною.

 

Стимулювання створення власних кормоцехів має на меті зменшити собівартість готової продукції приблизно на 15-25%, що суттєво збільшить рентабельність всієї галузі та сприятиме збільшенню поголів’я ВРХ та ДРХ», — йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, Мінагрополітики планує у 2022 році розширити у першу чергу державну підтримку агротоваровиробників у сфері тваринництва, адже у галузі тваринництва вже 30 років відбувається падіння показників.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується