Експерти НААН прогнозують глобальний дефіцит добрив на другу половину лютого 2022 – SuperAgronom

З другої половини лютого очікується повний дефіцит добрив. Через високі ціни на газ в Україні під час весняних польових робіт дефіцит добрив становитиме 250-300 тис. тонн — це одна шоста від потреби.

Про це повідомив директор Наукового центру Інституту землеробства НААН Микола Ткаченко, пише 112ua.tv.

 

«Зупинка імпорту з Російської Федерації та Китаю ускладнила ситуацію з наявністю добрив на складах. Сьогодні ситуація стабільна. Певний дефіцит очікується починаючи з другої половини лютого. Безумовно, проблема загостриться в березні-квітні. Загальний дефіцит мінеральних добрив навесні 2022 року становитиме 250-300 тис. тонн», — розповів експерт.

 

За його словами, на тлі скорочення обсягів імпорту добрив їх виробництво через високі ціни на газ призупинили два найбільших виробники — «Одеський припортовий завод» і «Сумихімпром». Підприємства, які продовжують працювати, скоротили обсяги виробництва.

Як зазначив Микола Ткаченко, виробництво і наявність на складах мінеральних добрив у грудні 2021 р. на 40% менше в порівнянні з груднем 2020 р. Всього на складах міститься 50-60 тис. тонн аміачної селітри і карбаміду вітчизняного виробництва.

 

«Дефіцит і високі ціни на газ стали причиною значного зростання цін на добрива. У порівнянні з 2020 роком ціни зросли у 2,5-4 рази. До кінця лютого-березня ціни на селітру, яка в грудні продається вже по 24,6 тис. грн/т, можуть зрости до 30-35 тис. грн/т», — прогнозує експерт НААН.

 


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується