Чому українським садівникам варто вирощувати жимолость? – SEEDS

Площа промислових насаджень жимолості в Україні наразі складає всього близько 200 гектарів. Культура залишається нішевою, але, з іншого боку, цей напрямок садівництва має хороші перспективи, особливо, коли йдеться про переробку ягоди, повідомляє SEEDS з посиланням на EastFruit.

Існують сорти жимолості, які були виведені в Україні – це “Богдана” і “Фіалка”. Олександр Ярещенко, заступник директора з наукової роботи, кандидат сільськогосподарських наук інституту садівництва НААНУ, в коментарі для Agravery.com, розповів, яким сортам жимолості варто надавати перевагу сьогодні.

“Зупиняйте свій вибір на найновіших сортах, зокрема, цікавими є десертні сорти Спокуса та Алісія української селекції, російської – Восторг, Югана, Синій Утьос, Уссульга та канадської: Aurora, Boreal Blizzard, Boreal Beauty і Boreal Beast. Найбільш крупноплідний сорт – це Boreal Blizzard, його ягоди можуть важити понад 3 г. Цей сорт має чудові смакові якості, високу продуктивність, регулярно плодоносить, із мінусів – недостатня транспортабельність і лежкість”, – зазначає фахівець.

За словами Олександра Ярещенка, закладати плантації жимолості краще за все восени.

Катерина Звєрєва, директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації, наголошує, що культура є достатньо цікавою, з комерційної точки зору, утім залишається недооціненою. Серед переваг ягоди – морозостійкість, ранній термін дозрівання. Жимолость – достатньо корисний продукт, містить органічні кислоти, пектини, вітаміни групи В, А та С та інші поживні елементи.

“Добре, що жимолость все ще залишається нішевою ягодою. Культура вживання жимолості тільки набирає обертів в Україні. Поки що промислового ринку жимолості ще не існує, але вона має високі перспективи з комерційної точки зору. Потрібно додати, що її шлях до вподобань споживача тільки починає формуватися як в Україні, так і закордоном”, – зазначає Катерина Звєрєва.

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується