У ВРУ запропонували комплексні заходи, які значно знизять ціни на продукти харчування – АГРОПОЛІТ

Комплексні заходи для підтримки сільгоспвиробника та покупця дадуть суттєвий ефект щодо зменшення цін на продукти харчування. Одне лише зниження ПДВ для сільгоспвиробника з 20% до 7% здешевить ціни на полицях на 10%. Про це повідомив народний депутат України (група «Партія «За майбутнє») Іван Чайківський, передає прес-служба політсили.

За словами нардепа, Євросоюз дотує своїх фермерів на суму 58 млрд євро щороку. В Україні ж за відсутності достатньої підтримки держави щороку поголів’я ВРХ скорочується на 5–7%.

«Ситуацію можна виправити більшою та стабільною держпідтримкою для наших аграріїв на закупівлю ВРХ, будівництво ферм, спрямувати її переробникам молока. Про це наша група «Партія «За майбутнє» наголошує постійно, ставлячи питання про фінансування цієї статті в розмірі 1% від аграрного ВВП. Крім того, ми порушуємо питання зниження ПДВ на всьому ланцюзі сільськогосподарського виробництва з наявних 20% до 7%. Це призведе до зменшення цін на полицях приблизно на 10%. Також на порядку денному стоять розроблення та ухвалення і впровадження Закону про торгівлю, який би дозволяв балансувати на націнках ритейлів в інтересах покупців. Це комплексні заходи, які сумарно дадуть синергетичний ефект. І виграють від того звичайні громадяни», — зазначив Іван Чайківський.

Нагадаємо, у ВРУ ініціюють закон про торгівлю через стрімке зростання цін на продукти харчування. Бліц-інтерв’ю AgroPolit.com з Іваном Чайківським читайте за посиланням.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується