Стало відомо, що очікує українських садівників взимку – SEEDS

Наступна зима не буде критичною для плодових садів. До такого висновку підштовхують результати досліджень вчених Інституту садівництва НАНУ.

Про це повідомляє AgroTimes. 

«Температурні показники листопада та грудня 2020 року були вищими ніж 2019, що давало прогнозоване очікування теплої зими 2020-2021 років. Але морози у другій половині січня та в лютому з мінімальною температурою третьої декади січня та -16°C у лютому (метеостанція ІС, Новосілки) нагадало сумну закономірність у повторенні по Україні холодних зим через кожні 10-12 років, навіть за умов «глобального потепління», — розповідає кандидат біологічних наук Олег Китаєв.

За статистикою, повторення рік у рік двох критичних зим за час метеоспостережень не було, тому слід очікувати м’якої зими, роблять висновок вчені.

Поступове зниження температури у другій половині січня 2021-го сприяло загартуванню рослин яблуні і підвищенню їх потенціалу морозостійкості до -35°C. Проте, морози у січні та лютому 2021 не мали критичних наслідків для яблуневих садів.

Опади весни та серпня сприяли покращенню стану садів і формуванню достатньо високого урожаю, однак нерівномірність у опадах призвела до затягування ростових процесів, затримці листопаду на два-три і більше тижнів в залежності від сорту у порівнянні з 2020 роком. На даний час у більшості сортів листопад пройшов після заморозків 25 та 26 жовтня.

«Поступове зниження температури сприятиме загартуванню рослин, розвитку їх морозостійкості», — підсумовує Китаєв.

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується