Раннє виявлення трипсів дозволяє ефективно боротися з ними – AgroTimes

Навесні трипси з’являються в місцях зимівлі та заселяють бур’яни й інші рослини. Моніторинг за допомогою клейових пасток дозволяє визначити економічний поріг шкодочинності та ухвалити рішення про фітосанітарні заходи.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Шкідники охоплюють крайні смуги насаджень цибулі на початку і в середині весни, потім поширюються до середини поля, тож на початку весни для виявлення шкідників особливу увагу приділяють крайовим смугам поля.

При цьому враховують, що тютюнові трипси віддають перевагу молодим рослинам», – йдеться у статті.

Зараженість полів цибулі визначають за допомогою липких стрічок і клейових пасток. Однак їх ефективність істотно залежить від кольору, адже різних шкідників приваблюють пастки різного кольору. Наприклад, для білокрилок та попелиць використовують жовті липкі стрічки, тоді як для трипсів застосовують блакитні. Липкі стрічки і зразки рослин передають у лабораторію, де підраховують кількість шкідників та визначають їх видовий склад.

«Будь-які управлінські рішення ухвалюють відповідно до ступеня заселення рослин, – наголошується у статті. – Економічний поріг шкодочинності (ЕПШ) — це рівень витрат на здійснення фітосанітарних заходів, тобто це такий ступінь інтенсифікації шкідників, за якого величина очікуваної втрати врожаю вища, ніж загальна вартість процедур захисту. ЕПШ — це один з найважливіших елементів у боротьбі зі шкідниками».

Видання радить враховувати ЕПШ для тютюнових трипсів, який визначається сезоном (сухий чи дощовий) та рівнем стійкості культурних сортів.

Наприклад, були запропоновані наступні рівні ЕПШ: у Каліфорнії — 30 трипсів на рослину, у штаті Нью-Йорк — 3 на лист, в Ефіопії — 5–10 на рослину, а в Гондурасі — 0,5–1,6 на лист у посушливий сезон (в Україні ЕПШ трипсів на цибулі становить 10–15 особин на рослину).

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується