Аграрії отримають 173 млн грн часткової компенсації відсотків за кредитами, нараховані та сплачені банкам – Мінагрополітики – АГРОПОЛІТ

24 листопада Мінагрополітики затвердило розподіл коштів у розмірі 173 млн грн суб’єктам господарювання АПК для часткової компенсації відсотків, які нараховані та сплачені уповноваженим банкам у листопаді-грудні минулого року. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Повідомляється, що кошти отримають близько 3 тис. позичальників, які подали заявки до уповноважених банків.

Загальний обсяг кредитів, залучений такими суб’єктами АПК склав понад 26,3 млрд грн, з них пільгових (підлягають компенсації) – 19,7 млрд грн, у тому числі:

а) за видами кредитів:

    • короткострокових – 8,4 млрд грн (42,5 %);

 

    • середньострокових – 6,8 млрд грн (34,5 %);

 

    • довгострокових – 4,5 млрд грн (23 %);

 

в) за видами діяльності позичальників:

    • галузь тваринництва – 2,3 млрд грн (11,6 %);

 

    • інші галузі – 17,4 млрд грн (88,4 %).

 

Середні процентні ставки банків, під які суб’єкти господарювання АПК залучали кредити склали 14-16 % річних.

Із загальної кількості уповноважених банків, які підписали з Мінагрополітики Меморандум про загальні засади співробітництва (39 банків), беруть участь у наданні компенсації за кредитами 36 банків.

Також повідомляється, що уряд вніс зміни до Порядку здешевлення кредитів, якими продовжив термін подання уповноваженими банками до Мінагрополітики реєстрів компенсаційних виплат за листопад — грудень минулого року до 25 жовтня поточного року.

На сьогодні загальна сума виплат за даним напрямом складає понад 1,1 млрд грн, або 92 % від плану. Кошти отримали понад 4 тис. позичальників.

Нагадаємо, що у 2021 році аграріям виділено пільгових кредитів на суму 36,7 млрд грн.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується