Ціни на добрива в Україні не знизяться з ціною газу, – експерт – AgroTimes

Чимало аграрних компаній перенесли закупівлі добрив на весняний сезон, щоб дочекатися нижчих цін. Однак ціни на добрива в Україні можуть не знизитися з ціною газу.

Таку експертну думку висловлює журнал The Ukrainian Farmer.

Видання розповідає про основні чинники, що реально впливають на формування цінового коридору мінеральних добрив в Україні, розповідає.

«Ціна на основні добрива за рік зросли орієнтовно втричі… Більшість учасників ринку посилаються на підвищення ціни газу і «змову виробників добрив». Ні те, ні інше не є правильним. Достатньо подивитися на динаміку цін на аграрному ринку чи ринку металів, щоб зрозуміти – причини явища глибші й менш передбачувані», – цитує The Ukrainian Farmer експерта галузі Сергія Рубана.

Він, зокрема, зауважує, що, ціна природного газу регулює тільки собівартість виробництва добрив. А в практичному сенсі це означає ситуацію, коли ціна газу може знизитися, а закупівельна ціна добрив – ні.

«Поточного року в усьому світі основним драйвером підвищення більшості цін на біржові продукти (зокрема, добрива), є надмірна вільна кредитно-фінансова маса, що призводить до інфляції у світовому масштабі, – зауважує експерт. – За короткий час на ринку опинилися кілька трильйонів доларів/євро/фунтів, не забезпечених ростом товарної маси. Тому власники вільно конвертованих валют насамперед почали скуповувати сировинні активи для забезпечення власних економік. Тим часом українські аграрії вимушені переплачувати  за потрібні ресурси.

Сергій Рубан розглядає два основні сценарії розвитку цінової ситуації на українському ринку добрив. Перший – спекулятивна бульбашка за прикладом 2008 року. Другий – розтягнуте  в часі підвищення ціни, стабілізація й інтенсивне зниження до попереднього рівня, але помноженого на індекс інфляції.

Нагадаємо, ціни на добрива різко зросли на тлі подорожчання газу.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується