Аграрій розповів, чи може компост стати альтернативою мінеральним добривам – КУРКУЛЬ

Невпинне зростання вартості мінеральних добрив та дедалі гостріша проблема їх нестачі в Україні змушують агровиробників шукати інші шляхи для забезпечення рослин поживними речовинами. Про це йдеться у матеріалі «Компост як альтернатива мінеральним добривам: кейс від «Урожаю» Групи МХП», пише Kurkul.com.

Як зазначається, гарною альтернативою мінеральним добрива можуть бути органічні.

У виробничому процесі господарства «НВФ «Урожай» широкого поширення набула технологія застосування компосту на основі курячого посліду.

«Застосовувати компост, як основне добриво, на нашому підприємстві почали з 2016 року. Таке рішення було зумовлене викликом часу, необхідністю бути водночас екологічно безпечними та економічно ефективними. Проаналізувавши дані урожайності кукурудзи, на полях, де вносили органіку, ми встановили, що середній її показник за останні 5 років склав 9,73 т/га в заліковій вазі, тоді як врожайність за застосування інших видів добрив була 9,15 т/га. Це на 0,58 т/га менше порівняно до результату із використанням компосту як основного удобрення», — розповів Юрій Галасун, агрохімік ТОВ «НВФ «Урожай».

У планах «Урожаю» на 2021 рік — внести органічні добрива на площу близько 29 тис. га, а це 36% угідь підприємства.

 


Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується