Оприлюднено 7 законопроектів, важливих для децентралізації та розвитку громад

У 2021 році Парламент прийняв декілька важливих для розвитку громад законів, зокрема вдосконалив систему управління земельними ресурсами, впорядкував питання діяльності старост і створення старостинських округів, посприяв культурному розвитку громад і регіонів, створив стимули для створення в громадах індустріальних парків. Про це повідомляє Децентралізація, пише agronews.ua.

Також у першому читанні був прийнятий законопроект про місцеві державні адміністрації, який має стати першим кроком до створення в Україні префектур.

Ці рішення співпадають з головними пріоритетами децентралізації цього року, які полягають у розвитку спроможності територіальних громад, зміцнені їхньої фінансової та ресурсної бази, розмежуванні повноважень між рівнями самоврядування, між органами державної влади та місцевого самоврядування.

«Прийняті закони, звичайно, не вирішують усіх питань. Попереду і перед Урядом, і перед Парламентом ще багато законотворчої роботи, багато непростих рішень. Маємо спільно поставити крапку в питаннях повноважень, місцевих бюджетів,  відповідальності і закріпити  здобутки реформи в Конституції, змінами до якої необхідно зняти низку перепон для завершення реформи. Для якнайшвидшого прийняття законопроектів потрібна спільна робота і якісна комунікація усіх учасників реформи: урядовців, народних депутатів, експертів і, в першу чергу, представників органів місцевого самоврядування, які найбільше зацікавлені в успішному завершенні децентралізації. Отже нам необхідно шукати шляхи порозуміння, в першу чергу в колі асоціацій органів місцевого самоврядування, щоб мати спільну позицію з ключових питань майбутніх змін», – сказав у коментарі порталу «Децентралізація» заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Найбільш актуальні для місцевого самоврядування законопроєкти, що вже зареєстровані в Парламенті, ми традиційно зібрали у один список і надалі слідкуватимемо за їхнім розглядом.

Як повідомлялося, Мінрегіон в партнерстві з асоціаціями ОМС підготував ряд законопроектів (зокрема 6281, 6282), якими передбачено внесення змін до кодексів і законів:

-Про місцеве самоврядування в Україні,

-Податкового кодексу,

-Про регулювання містобудівної діяльності,

-Про державну реєстрацію актів цивільного стану,

-Про нотаріат,

-Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні,

-Про автомобільні дороги,

-Про Державний реєстр виборців,

-Про статус депутатів місцевих рад,

-Про дошкільну освіту,

-Про позашкільну освіту,

-Про освіту,

-Про повну загальну середню освіту,

-Про фахову передвищу освіту,

-Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я,

-Про адміністративні правопорушення,

-Лісового кодексу України,

-Водного кодексу України,

-Земельного кодексу України,

-Кодексу цивільного захисту України,

-Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості,

-Про соціальні послуги,

-Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей,

-Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб,

– інших.


Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується