Першу вакцинацію корів від сказу роблять у шість місяців – AgroTimes

Уважається, що рогата худоба має високий ступінь сприйнятливості до вірусу сказу, тому дуже важливі профілактика і вчасна діагностика захворювання, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Ефективним заходом профілактики є тільки вакцина проти сказу. Згідно зі статистикою, 9 із 10 вакцинованих тварин не заражаються сказом, перебуваючи в однакових умовах догляду й утримання. Вакцина запускає механізм вироблення антитіл, які швидко нейтралізують вірус у разі потрапляння його до організму.

Вакцинують ВРХ препаратами, що містять культуру вірусу сказу штаму Paster/RIV із активністю не меншою як 2 МО дозуванням 1 мл. Препарати вводяться внутрішньом’язово. Після щеплення потрібно протягом кількох днів стежити за поведінкою корови.

Вакцинують лише цілком здорових тварин. Першу вакцинацію в корів слід здійснити в шестимісячному віці, а ревакцинацію – що два роки. У разі оголошення в регіоні карантину сказу, худобу можна прищепити й раніше.

Крім вакцинації, варто вжити інших методів захисту ВРХ від сказу. Насамперед стежити за чистотою приміщень на фермі й регулярно їх дезінфікувати, знищувати гризунів.

Також потрібно своєчасно вакцинувати собак, яких залучають для охорони ферми чи які живуть на ній; не допускати на ферму нещеплених собак.

Як повідомлялося, в Україні затвердять програму контролю сказу тварин на 2021-2030 роки.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується