Головні новини тижня від AGRI-GATOR (15.11 – 19.11)

У ВРУ ініціюють регулювання цін на соняшникову олію, українські цукроварні пройшли мільйонний рубіж, Україна вперше імпортує тепличні огірки із Росії, експорт українських равликів швидко зростає, «Valmont, Inc.» планує виробляти системи зрошення в Україні та інші головні агроновини за тиждень на AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

У ВРУ ініціюють регулювання цін на соняшникову олію.  Голова підкомітету Верховної Ради з питань регуляторної політики Ганна Лічман запропонувала встановити державне регулювання цін на соняшникову олію. Про це повідомляє прес-служба ВРУ.

 

Голова ФДМУ подав у відставку через скандальну приватизацію.  Голова Фонду держмайна України Дмитро Сенниченко подав заяву про звільнення з посади. Заява буде оприлюднена найближчим часом, формулювання — «за власним бажанням». Одна з головних причин звільнення, невдоволення окремих представників політикуму приватизацією, що успішно стартувала.

 

Україна та Китай створять раду з міжнародного сільгоспспівробітництва. Меморандум про створення Китайсько-української Ради з міжнародного сільськогосподарського співробітництва було підписано 11 листопада 2021 року під час онлайн-конференції з питань співробітництва в агросфері.

 

Україна та Ізраїль мають намір співпрацювати у молочному тваринництві. Про це йшлося у ході онлайн-зустрічі Посольства України в Ізраїлі, української Асоціації виробників молока та ізраїльської Асоціації сприяння розвитку співробітництва Ізраїль-Україна, СНД.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЦІНИ, ЛОГІСТИКА

Число промислової ВРХ в Україні впало нижче 1 млн голів. На 1 листопада поголів’я великої рогатої худоби становило 3,03 млн голів, що на 6,7% менше від показника на аналогічну дату роком раніше. Зниження чисельності ВРХ зафіксовано як у сільськогосподарських підприємствах на 1,1% – до 997 тис. голів, так і в господарствах населення – на 9,2%, до 2,04 млн голів.

 

Поголів’я птиці за 10 місяців скоротилося на 2,7%.  На 1 листопада 2021 року поголів’я птиці в Україні становило 227 млн голів, що на 2,7% менше, ніж на таку ж дату 2020 року. Про це свідчать дані Державної служби статистики.

 

Українські цукроварні пройшли мільйонний рубіж. Українські цукрові заводи у 2021/22 МР станом на 12 листопада 2021 р. виробили 1,02 млн т продукції. Підприємства переробили 7,7 млн ​​т цукрових буряків.

 

Через нестачу сировини 7 цукрових заводів достроково завершили сезон. Переробку цукрових буряків у 2021 р. розпочали 33 підприємства в Україні. Через недостатню кількість сировини сезон завершили 7 цукрових заводів.

 

У жовтні Укрзалізниця вантажила рекордні за останні 10 років обсяги зернових.  У жовтні середньодобове навантаження зернових вантажів склало 131,4 тис. т. Це найбільший показник за останні 10 років. Про це повідомляє прес-служба Укрзалізниці.

 

ЕКСПОРТ-ІМПОРТ

Україна вперше імпортує тепличні огірки із Росії! За інформацією EastFruit, цього тижня на ринку України сталася дуже резонансна подія – вперше в історії Україна почала імпортувати свіжий огірок із країни, яка раніше була основним ринком збуту для українських тепличних огірків, тобто з Росії!

 

Україна перевищила тогорічні показники експорту зернових по 4 позиціях.  Від початку 2021/22 маркетингового року (1 липня 2021 р.) станом на 17 листопада Україна експортувала 22,4 млн т зернових та зернобобових культур. Так, експорт зернових в цьому сезоні на понад 3,3 млн т вищий за результат аналогічного періоду минулого маркетингового року.

 

Україна експортує в Китай велику партію фуражної кукурудзи.  Наприкінці минулого тижня Китай підписав договір про купівлю кількох партій фуражної кукурудзи українського походження. За оцінками трейдерів, обсяг поставки становитиме від 300 до 700 тис. т.

 

Україна не планує обмежувати експорт пшениці.  Уряд України наразі не планує обмежувати експорт пшениці. Такий варіант можливий тільки за умов, що темпи експорту не будуть зменшуватимуться до березня. Про це розповів заступник міністра агрополітики Тарас Качка на конференції Global Grain в Женеві.

 

За 10 місяців шалено зріс експорт українських равликів. Протягом січня-жовтня 2021 року Україна експортувала 738,5 тонн равликів – у 22,2 раза більше, ніж за аналогічний період 2020 року. У грошовому еквіваленті експорт равликів сягнув $2,3 млн – у 33,4 раза більше, ніж за 10 місяців 2020 року.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

Американська компанія планує виробляти іригаційне обладнання в Україні.  Американська компанія «Valmont, Inc.» планує розгорнути власне виробництво в Україні. Практично кожна друга система зрошення у світі –  виробництва «Valmont, Inc.». Компанія має 75-річну історію у виробництві зрошувального обладнання повного циклу з капіталізацією понад $ 5 млрд.

 

Ген урожайності пшениці: вчені зробили фантастичне відкриття.  Вчені із Центру Джона Іннеса (Великобританія) змогли ідентифікувати ген, який впливає на урожайність пшениці. Завдяки їм відкрилися великі можливості для селекції високоврожайних елітних сортів пшениці. Зокрема, можна буде покращити дуже важливі характеристики рослин, наприклад, стійкість до посухи та хвороб.

 

Європейський Союз дозволив закусувати сараною. Сарану додали до списку дозволених продуктів харчування європейців в рамках розвитку стійкого сільського господарства та дієтичного харчування.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується