Більш ніж у 20 разів зросли обсяги експорту равликів з України – SEEDS

Минулого року через пандемію експорт равликів з України суттєво “просів”. Через це деякі фермери вийшли з бізнесу, а частина зменшила обсяги виробництва. Утім, цього року закордонні продажі відновилися і зросли більш ніж у 20 разів, повідомляє SEEDS.

За 10 місяців цього року обсяги експорту черевоногих склали 738,5 тонн, пише AgroTimes з посиланням на дані Державної митної служби. Таким чином продажі зросли у 22,2 раза.

 

Зріс не лише попит, а й ціна на равликів. Так, у вартісному вираженні експорт склав 2,3 млн доларів США, що у 33,4 раза більше, ніж у січні-жовтні 2020 року. Лідерами з імпорту українських равликів є Литва (країна закупила черевоногих на суму 2,1 млн доларів), Словаччина та Грузія.

М’ясо равлика досить поживне, багате на білок та амінокислоти.

Як приготувати равлика?

Одним з класичних рецептів є Фарширований равлик по-бургундськи. Равликів варять, виймають з мушлі. Далі готують соус – потрібно змішати часник, вершкове масло, петрушку, цибулю-порей. Мясо равлика повертають в мушлю разом з соусом. Страву можна спожити одразу або заморозити – саме в такому (замороженому) вигляді молюски частіше за все надходять у продаж.

 

Равлики з соусом добре комбінуються з білим сухим вином та підсушеним білим хлібом. Равлика просто перекладають з мушлі на багет – і смачного!

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується