Як удвічі більше заробляти на молоці й не платити податків? – SEEDS

Об’єднання селян-власників корів з села Городище (Вінницька область) займається виробництвом молочних продуктів за традиційними методи. Сир тут варять в печі, а сметану готують без сепаратора. Створення такого невеликого кооперативу допомагає місцевим жителям заробляти на молоці вдвічі більше, ніж якби вони просто здавали сирий продукт закупівельникам, повідомляє SEEDS.

Крім сметани та сиру, об’єднання селян виготовляє бринзу. Виробництво облаштували у приміщенні колишньої сільської амбулаторії. Будівля була достатньо обшарпаною, тому учасники кооперативу власноруч зробили ремонт. Тут є холодильна камера, кілька холодильників, чотири печі.

Наразі жителі Городища заробляють на молоці у півтора-два рази більше, ніж до об’єднання. Тоді заготівельникам здавали молоко за ціною 6-7 гривень за літр і утримувати корів було невигідно. Тепер кожен з учасників кооперативу заробляє не менше 10 тис. гривень на місяць.

За тиждень об’єднання виготовляє близько 100 кілограмів сметани та 200 кілограмів сиру. Кошти між власниками корів розподіляють після покриття витрат на світло, дрова та поточний ремонт.

Продукція кооперативу достатньо популярна. А сир з печі має особливий смак.

“Це дуже важливо. Сир з печі дуже рагно пахне, він там правильно готується. На газовій плиті чи іншим способом так смачно не виходить”, – розповідає учасниця об’єднання Надія Тиворська.

Селяни не платять податки від заробітків з підприємницької діяльності, адже дохід членів кооперативу не перевищує 50 мінімальних заробітніх плат.


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується