В Україні продовжують дорожчати зернові — огляд за 17 листопада від Zernotorg.ua – КУРКУЛЬ

Ціни на основні с/г культури, оприлюднені у новині, наведені на основі даних CPT — умов доставки до воріт порту. Основні порти, що закуповують с/г культури, знаходяться в Одеській та Миколаївській областях. Повідомляє Kurkul.com, згідно з даними ресурсу Zernotorg.ua.

 

Вартість зернових в українських портах продовжує зростати. Зокрема, ціна пшениці продовольчої та фуражної зросла в Миколаївському порту на 43 грн/т, а в портах Одеської обл. відповідно на 33 грн/т та 32 грн/т. Продовжили зростання й ціни на ячмінь та кукурудзу.

Зі слів аналітика Zernotorg.ua Олександра Тищенка, причиною зростання вартості зернових стала короткочасна корекція цін, яка підкріплена підвищеним попитом на експорт.

«Бувають короткочасні корекції, глибина яких дуже незначна. Але тренд на зростання в силі. Фактор шаленого попиту штовхає біржі і відповідно ціни на зернові вгору», — пояснив аналітик.

Вартість соняшнику в портах Одеської обл. закріпилась на рівні 18 800 грн/т, а от соя, ще з минулого тижня продовжує дешевшати.

Наразі, в Україні тривають жнива. Аграрії обмолотили 73% площ кукурудзи та 98% площ соняшнику. Цікаво, що на Харківщині середня врожайність зернових зросла до 4,6 т/га, а на Вінниччині — на третину вища торішньої.

 

 


Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується