Через великі податки в Україні зриваються земельні угоди – АГРОПОЛІТ

Після запуску ринку землі, охочим продати земельну ділянку доводиться сплачувати більше податків через завищену оцінку. Про це пише ubr.ua.

«Ринок землі в принципі працює — непогано. Питання тільки до оцінки земель — Фонд держмайна видає дуже високі оцінки на деякі землі і паї, які зараз в обороті. Тобто, через це багато договорів зриваються, тому що ціна значно вища за ринкову», — зазначила голова київського відділення Нотаріальної палати України (НПУ) Наталія Козаєвих.

Наприклад, підкреслила вона, хтось продає за $100 тис. (2,6 млн грн), а ФДМ виставляє оцінку в 3,5 млн грн. При цьому нотаріуси «не можуть брати податки нижче оцінки ФДМ».

В такому випадку «люди або погоджуються заплатити податки з суми, яка помітно перевищує продажну вартість». Або — що відбувається значно частіше — в принципі відмовляються продавати. У регіонах повсюдно зустрічаються такі випадки, констатувала нотаріус.

Подібна проблема зустрічається при продажу гаражів і садових ділянок. У Київській області, наприклад, оцінка ФДМУ набагато вища, ніж реальна ціна, за якою власники згодні продати наділи.

Нагадаємо, в Україні 1 га сільгоспземлі продають в середньому за 42 тис. грн.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується