В Україні понад 100 тис. га землі змінили власників за час роботи ринку землі в Україні – Мінагрополітики – АГРОПОЛІТ

Починаючи з 1 липня 2021 року в Україні зареєстровано понад 40 тисяч правочинів, пов’язаних з правом власності на понад 100 тисяч гектарів сільгоспугідь. Про це сказав міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко на четвертому засіданні Земельного штабу, повідомляє пресслужба відомства.

На цьому засіданні обговорили врегулювання єдиної бази звітів про оціночну вартість об’єктів нерухомості, а також спрощення нотаріальних дій у процесі набуття прав на земельні ділянки.

Роман Лещенко підкреслив, що ринок землі продовжує працювати стабільно.

«Із кожною новою угодою ринок доводить, що він цивілізований та інституційно спроможний.  Урядова команда продовжує удосконалювати механізми земельної реформи та усувати труднощі учасників ринку в процесі укладення земельних правочинів», – акцентував міністр.

Він також зауважив про значний прогрес із оголошення в системі електронних торгів Prozorro.Продажі.

 

Орендна плата зростає, конкуренція посилюється. Цей механізм уже масштабно працює у земельній сфері по всій країні, що дає нам силу і наснагу рухати далі всі інституційні зміни, які ми впроваджуємо в рамках земреформи», – розповів Роман Лещенко.

 

Він зазначив, що на сьогодні є дві законодавчі ініціативи, які потребують ухвалення, і які допоможуть врегулювати дискусійні питання щодо функціонуванню ринку землі.

 

Це законопроєкт № 5600 із питань оподаткування, який розглядатиметься найближчим часом. А також законопроєкти № 6199-1 (стосовно вчинення нотаріальних дій в процесі набуття прав на земельні ділянки), які парламентарі мають розглянути до кінця поточної сесії. Учасники Земельного штабу беруть активну участь в обговореннях всіх ініціатив із представниками Комітету з питань аграрної та земельної політики», – зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

 

Нагадаємо, що аграрії отримали  60 млн грн кредитів під заставу сільгоспземель.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується