Оголошено двох переможців конкурсу проєктів боротьби з антибіотикорезистентністю у тваринництві – AgroTimes

Оголошено двох переможців конкурсу на кращий проєкт із метою посилення боротьби з антибіотикорезистентністю в тваринництві, чиї заявки набрали найбільшу суму балів. Їх обрали з десяти заявок від семи навчальних закладів.

Про це повідомили в асоціації «Свинарі України».

Перемогу здобули НУБіП із проєктом «Розроблення систем моніторингу та впровадження комплексу заходів для зниження антибіотикорезистентності в молочному скотарстві» та Науково-дослідний центр біобезпеки та екологічного контролю ресурсів АПК Дніпровського державного агроекологічного університету з проєктом «Розроблення та впровадження системи заходів для попередження виникнення антибіотикорезистентності штамів мікроорганізмів у птахівництві».

Команди отримають по $10 тис. на реалізацію ініціативи у десятимісячний термін.

Конкурс був організований ФАО, Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР) у співпраці з асоціацією «Свинарі України», Держпродспоживслужбою та Науково-методичним центром ВФПО Міністерства освіти.

«Завданням проекту було об’єднати потенціал науки та лабораторій із інтересами бізнесу, щоб впровадити кращі практики у господарствах, які допоможуть мінімізувати ризик розвитку антибіотикорезистентності», – підкреслила голова комісії конкурсу, міжнародний консультант ФАО та координаторка проєкту «Здоров’я тварин, безпечність харчової продукції та програми гарантування її якості в Україні й Молдові» Оксана Юрченко.

За словами провідного експерта департаменту агробізнесу ЄБРР Василя Говгери, у 2019 році банк став першою міжнародною установою, яка включила питання боротьби з антибіотикорезистентністю в стратегічні цілі та продовжує інтегрувати такі проєкти в кредитний портфель.

Як повідомлялося, олія орегано ефективно протистоїть бактеріальним інфекціям у свиней.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується