Україні варто прискорити гармонізацію законодавства у галузі картоплярства відповідно до вимог ЄС – думка

Україні потрібно прискорити гармонізацію власного законодавства з європейським в галузі розвитку картопляної галузі. Наразі для України існує 15 євродиректив з них 8 (3 насіннєві та 5 карантинних)  вже адаптовано Україною. Відтак, наразі галузь має отримати ще 7 євродиректив, кінцевий термін гармонізації яких спливає в грудні поточного року. 

Таку думку було висловлено представниками Української асоціації виробників картоплі (УАВК) на засіданні робочої групи Мінагрополітики з питань сприяння розвитку картоплярства та овочівництва під головуванням першого заступника Міністра Тараса Висоцького.

Як повідомили AgriGator в УАВК, Асоціація попросила запланувати на 2022 рік адаптацію 3 євродокументів, а саме:

– Директива Ради 2002/56/ЄС “Встановлення вимог щодо відповідності якості та умов вирощування і технології обробки картоплі згідно з правилами ЄС” (мала бути адаптованою до 31.12.2021);
– Директива Ради 2002/56/ЄС “Затвердження допустимих параметрів розмірів та зовнішнього вигляду картоплі відповідно до правил ЄС” (до 31.12.2021);- Директива Ради 2002/56/ЄС “Розроблення вимог щодо проведення дослідів та порівняльного аналізу якості картоплі (до 31.12.2020).

Решту Директив УАВК попросило додати до роботи Мінагрополітики за напрямками ГМО, Органіка, Насіння тощо і передати в роботу іншим робочим групам із залученням УАВК до роботи за цими напрямками в частині картоплярства.

“Крім того, Асоціація звернулася до Держпродспоживслужби і нагадала про необхідність поцікавитися на найближчому засіданні Комітету Єврокомісії з фітосанітарних заходів долею листа ДПССУ зі звітом про 3 річне вивчення фітосанітарного стану промислового картоплярства та отримати подальші рекомендації Єврокомісії з виходу української картоплі на ЄС-ринок”,- повідомили в профільній асоціації.

AgriGator

 

Відповісти

Ваш email не публікується