Озимий ріпак поїдають хрестоцвіті блішки та пильщики — SuperAgronom.com

Згідно з інформацією Держпродспоживслужби, станом на третю декаду вересня 2021 р., на сходах озимого ріпаку продовжують шкодочинність блішки, листоїди, совки, пильщики та деякі інші шкідники. Деякі площі уражені хворобами.

 

«Скрізь у посівах озимого ріпаку шкодять хрестоцвіті блішки за чисельності 0,5-3 екз. на 1 м², ними пошкоджено 2-9% рослин у слабкому та середньому ступенях. Личинками ріпакового пильщика за чисельності 0,5-3 екз. на 1 м² (Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька Івано-Франківська, Житомирська, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Тернопільська, Херсонська, Черкаська обл.) пошкоджено 2-10% рослин», — зазначають фахівці.

 

В крайових смугах виявлено поодинокі екземпляри ріпакового листоїда (Дніпропетровська обл.). Осередково шкодять гусениці листогризучих та підгризаючих совок, біланів, де ними пошкоджено 2-8, макс. 12% рослин (Донецька обл.).

Деякі площі культури уражені пероноспорозом (Львівська, Миколаївська, Чернігівська обл.), чорною ніжкою, альтернаріозом (Житомирська, Київська, Тернопільська обл.).

 

«Локалізують вогнища шкідників у посівах ріпаку за надпорогової чисельності через обприскування дозволеними інсектицидами, а за наявності інфекції — фунгіцидами», — резюмували у Держпродспоживслужбі.

 


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується